Menu Zamknij

Szyszynka – Brama Do Wyższej Świadomości

1) Odblokuj bramę do wyższej świadomości w swoim mózgu.

Maleńki gruczoł wielkości ziarnka grochu w kształcie szyszki, znajdujący się w centrum naszego mózgu, może skrywać sekrety duchowej mądrości, inspiracji i świadomości psychicznej.

Szyszynka jest niezbędna dla zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego, będąc jednocześnie bramą do wyższej świadomości. 

Zapraszam do obejrzenia filmu na YouTube „7 Sposobów JAK Aktywować SZYSZYNKĘ”.


Powszechnie uważa się, że szyszynka jest kluczem do naszego duchowego przebudzenia i zdolności psychicznych. Tradycyjnie mówi się, że szyszynka jest czakrą trzeciego oka, inaczej znaną jako Ajna lub czakra brwiowa, która jest za naszymi fizycznymi oczami.

2) Czym jest szyszynka? 

Jest to gruczoł dokrewny, który znajduje się samotnie w mózgu, na poziomie naszych oczu. Szyszynka wytwarza melatoninę i reguluje nasz dobowy i sezonowy rytm dobowy.

Melatonina jest substancją chemiczną odpowiedzialną za nasze cykle snu i jakość naszego snu, a także reguluje początek dojrzewania. Melatonina odpowiada za walkę z wolnymi rodnikami. Spadek melatoniny wyzwala proces starzenia się organizmu.

Serotonina to neuroprzekaźnik i substancja chemiczna odpowiedzialna za nasz nastrój oraz poziom odczuwania szczęścia.

Jest przekształcana w melatoninę dopiero w szyszynce. Szyszynka odgrywa główną rolę w hibernacji zwierząt, metabolizmie i sezonowej hodowli.

3) Nasze trzecie oko czy nasze pierwsze oko? 

Dowody naukowe potwierdzają możliwość, że nasze trzecie oko, czyli szyszynka, było kiedyś naszym pierwszym okiem.

Pod mikroskopem szyszynka składa się z komórek, które mają te same cechy, co światłoczułe komórki w kształcie pręcików znajdujące się w naszych siatkówkach. Szyszynka odbiera sygnały, które przemieszczają się w dół nerwów wzrokowych. Wygląda na to, że prymitywne trzecie oko funkcjonowało jako narząd wzroku przed naszymi obecnymi oczami.

Szyszynka umożliwia postrzeganie otaczającego nas świata za pomocą naszych zmysłów. Kontroluje działanie światła na nasze ciało i znajduje się pod korą mózgową, gdzie łączą się dwie półkule mózgu. To miejsce, w którym mózg reguluje świadomość i interpretuje funkcje czuciowe i motoryczne organizmu. 

Według teozofii szyszynka jest ważnym ośrodkiem psychofizjologicznym lub czakrą i jest źródłem jasnowidzenia i intuicji. Została również opisana jako „główna siedziba duszy”.

Przyjmuje się, że jest portalem do wyższych wymiarów. Inaczej mówiąc szyszynka lub trzecie oko, zapewnia percepcję wykraczającą poza zwykły wzrok. Co ciekawe, szyszynka została powiązana z produkcją psychodelicznego DMT lub dimetylotryptaminy.

DMT to najpotężniejsza substancja psychodeliczna znana człowiekowi. Eksperymenty naukowe odkryły DMT w szyszynce szczurów. Uważa się, że DMT jest uwalniane podczas NDE, co może wyjaśniać wzmocnione duchowe połączenie i przebudzenie, które ma miejsce.

DMT przynosi wyższą świadomość i mądrość. Szyszynka i trzecie oko po przebudzeniu umożliwiają nam otwarcie się na wizje, jasnowidzenie i inne dary psychiczne. Utrzymywanie szyszynki w czystości i wolnej od toksycznych substancji jest niezbędne dla naszego duchowego wzrostu i świadomości. Gdy wprowadzamy toksyny, a szyszynka dalej się zwapnia, tracimy duchowe połączenie z wyższymi energiami i naszą jedność ze wszystkim, co istnieje.

4) Dlaczego szyszynka jest zablokowana? 

Przez złą dietę, wprowadzanie toksyn ze środowiska i jedzenia, stres i współczesne życie.

Szyszynka twardnieje, a następnie ulega zwapnieniu i ostatecznie się zamyka. Jest również tłumiona przez pola elektromagnetyczne (EMF) uwalniane przez telefony komórkowe i inne urządzenia bezprzewodowe.

Szyszynka jest szczególnie wrażliwa na fluor w wodzie. Fluor i inne substancje chemiczne, takie jak chlor, są szkodliwe dla szyszynki, ponieważ osadzają się na tkankach bogatych w wapń, takich jak szyszynka. Gruczoł ulega zwapnieniu, gdy napotyka fluor – te zwapnienia znane są jako corpora arenacea lub piasek mózgowy i składają się z fosforanu wapnia, węglanu wapnia, fosforanu magnezu i fosforanu amonu.

Substancje chemiczne, które są szkodliwe dla szyszynki, mogą pochodzić z codziennych czynności, na przykład fluor znajduje się w większości rodzajów past do zębów i wodzie z kranu.

Podobnie żywność jest naładowana pestycydami, konserwantami i chemikaliami, powoduje spowolnienie szyszynki i utratę witalności i mocy. Uważa się również, że suplementy wapnia są szkodliwe dla naszego zdrowia i lepiej jest pozyskiwać wapń poprzez naszą dietę i pokarmy bogate w wapń, takie jak migdały, zielone warzywa liściaste i tahini.

Ważne jest, aby oczyścić organizm z toksyn w celu odwapnienia szyszynki.

W dzisiejszym świecie jesteśmy atakowani przez ogromną gamę chemikaliów w powietrzu, którym oddychamy, wodzie, którą pijemy i jedzeniu, które jemy. Nasza uboga dieta i współczesny styl życia to główne przyczyny odwapnienia. Szyszynka jest bardzo wrażliwa na chemikalia i mówi się, że ze względu na nowoczesny styl życia szyszynka się skurczyła.

Uważano, że indyjscy mistrzowie czasów wedyjskich mieli szyszynkę wielkości cytryny. Dziś nasza szyszynka jest wielkości małego nasienia lub grochu. Podstawowym celem odwapnienia szyszynki jest rozpoczęcie procesu aktywacji szyszynki i przebudzenia trzeciego oka.

5) Detoksykacja 

Detoksykacja to proces dwuczęściowy; po pierwsze, należy upewnić się, że nie następuje dalsze zwapnienie, jednocześnie odwracając już zaistniałe zwapnienie.

Może to wymagać pewnych zmian w stylu życia, z których najważniejszą jest picie czystej wody. Inne zmiany w stylu życia to ograniczenie lub zaprzestanie spożycia cukru, kofeiny, tytoniu i alkoholu oraz spożywanie organicznej, naturalnej, pełnej żywności, która nie zawiera pestycydów i modyfikacji genetycznych.

Niektóre sposoby detoksykacji szyszynki to włączenie do diety chlorelli, spiruliny i trawy pszenicznej. Olejek z oregano to również wspaniały sposób na detoksykację i pobudzanie aktywacji i przejrzystości szyszynki. Surowy ocet jabłkowy i czyste kakao mają również świetny wpływ na szyszynkę.

Po oczyszczeniu szyszynki z toksyn możemy pracować nad przebudzeniem trzeciego oka. Prostym sposobem na aktywację trzeciego oka jest medytacja, zwłaszcza medytacja z uwagą na okolice trzeciego oka, co można zrobić w praktyce jogi i medytacji na siedząco.

W starożytności patrzenie w słońce było potężnym sposobem aktywowania szyszynki i trzeciego oka. Wielcy himalajscy mistrzowie praktykowali surję jogę, wpatrując się we wschodzące słońce ze srebrną monetą umieszczoną między brwiami na czole.

O świcie ziemskie pole magnetyczne jest naładowane, dzięki czemu jest to najlepszy czas na medytację, ponieważ stymuluje szyszynkę. Najwyraźniej o świcie ujemnie naładowana szyszynka i dodatnio naładowana przysadka łączą się, tworząc „światło w głowie”.

Jeśli dalej interesuje Cię temat szyszynki, to przygotowałem materiał na YouTube, który opisuje 7 Sposobów na Aktywację Szyszynki.

Zapraszam do obejrzenia powyższego 47 minutowego filmu.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DOWIEDZ SIĘ JAK MIEĆ WIĘCEJ ENERGII !
Zapisz się do Newslettera i otrzymuj najlepsze informacje o ENERGII !
Szanuję Twoją prywatność. Twoje dane są bezpiecznie przechowywane i nie będą nigdzie udostępniane.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup