Menu Zamknij

Jak Obudzić w Sobie Energię Kundalini? 10 Przykazań 📖

energia kundalini

7 lat rozwoju osobistego i duchowego w porównaniu z tym jednym dniem, wygląda blado. 

Tego dnia zmieniło się wszystko… Otwarły się przede mną wrota, do wewnętrznego wymiaru, który przecież zawsze był na „wyciągnięcie ręki.” 😉

Cały świat zmienił swoją wyrazistość. Wszystko jawiło się jako piękne, cudowne i doskonałe… 🤩

Każdy obiekt na, który spojrzałem, jaśniał swoim blaskiem…

Każdy dźwięk, który usłyszałem, był niczym kojący szept kochanki…

Każdy zapach, który dostał się do moich nozdrzy, rozpalał symfonie aromatów…

A każdy najdelikatniejszy nawet dotyk wiatru, był przenikający mnie na wskroś i oblewał mnie subtelną błogością… 

Od tej pory już nic nie było takie jak dawniej. Tak właśnie się dzieje, kiedy umysł znieruchomieje i zaczyna się odczuwać wewnętrzną przestrzeń i energię kundalini, która w niej płynie… 💫

W tym artykule podzielę się z Tobą 10 sposobami, które przybliżą Cię do wejścia na inny poziom energetyczny.

W myśl słów, Williama Shakespeare, „Wszystko, co się wydarzyło, jest tylko prologiem, do tego co jest teraz…” 

kundalini

Co to jest Kundalini?

Kundalini jest kiedy pies szczeka. 🐶

Kundalini jest kiedy kwiat rozkwita. 🌼

Kundalini jest kiedy dziecko się śmieje. 👶

Kundalini to podstawowa energia życiowa, energia stworzenia, energia witalna i energia duchowa. Wszyscy mamy w sobie kundalini, tylko jest ona w różnym stopniu aktywna. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją w sobie rozbudzać.

Jest ona umiejscowiona u samej podstawy kręgosłupa (Muladhara).

muladhara

Kiedy Kundalini się podnosi, wije się ona po kręgosłupie, aktywując kolejno poszczególne ośrodki energetyczne w ciele. Sprawia to, że organy zaczynają lepiej funkcjonować, ponieważ dostarcza się im więcej energii. Przez układ nerwowy, przepływa teraz więcej energii elektrochemicznej, co powoduje zmaksymalizowanie potencjału człowieka. Co często skutkuje obudzeniem uśpionych, wrodzonych zdolności i talentów. 

W ciele człowieka znajduje się 112 czakr, z czego wystarczy aktywować 21 z nich, aby wieść spełnione i usatysfakcjonowane życie w harmonii i balansie. 

Istnieje również 72 000 kanałów energetycznych, po których energia przepływa w naszym ciele. Nie są to kanały fizyczne, bo jeśli przetniesz ciało, to nie da się ich zobaczyć, ani zmierzyć. Ma to bliski związek z akupunkturą, lecz nią nie jest. Jeśli chcesz, dokładnie poznać różnicę, odsyłam Cię do tego artykułu: Meridiany a medycyna zachodnia.

Wyróżnia się 3 główne kanały, którymi płynie największe natężenie energii. Jest to Sushumna (środkowy), Ida (żeński, po lewej stronie), i Pingala (męski, po prawej stronie). 

Kiedy energia Kundalini wzrasta i unosi się, to te dwie energie, męska i żeńska, zaczynają się krzyżować ruchem spiralnym, niczym dwa przeplatające się węże. Sprawiając, że wprowadzamy balans i harmonię do ciała. Mężczyźni mogą stać się bardziej wrażliwi, empatyczni i intuicyjni, a kobiety bardziej stanowcze, zdecydowane i logiczne. W wyniku połączenia tych dwóch energii i podnoszenia się kundalini dochodzi do samorealizacji.

Zachodzi totalna transformacja, osoba po przebudzeniu Kundalini jest zupełnie inną Istotą….

Co zmieniło się u mnie obudzenie Kundalini?

Zmiany w odczuwaniu i postrzeganiu samego siebie, są tak znaczące, że śmiało mogę powiedzieć, iż narodziłem się na nowo ! Zaraz Ci to lepiej zobrazuję. Czy pamiętasz kiedy, ostatni raz zdrętwiała Ci ręka? A jeśli nie pamiętasz, to usiądź na niej na chwilę i sprawdź. 😆 Albo jeśli morsowałeś lub brałeś zimny prysznic i to uczucie zaraz po wyjściu… Cały wibrujesz, czujesz taką wewnętrzną radość i ekscytacje. Twoje ciało dostało silny bodziec i rozbudziło się w pełni. No to wyobraź sobie, że podobnie możesz czuć się cały czas…

Mam wrażenie, jakby moje ciało się rozpłynęło i nie ma już swojej fizycznej formy, lecz odczuwam je jako energię, wiecznie pulsującą, tętniącą, wibrującą energię. Czasami jest to odczucie intensywne, czasami łagodne, niemniej jest mi dostępne cały czas. Jest to pewnego rodzaju błogostan, momentami zamieniając się nawet w ekstazę. Czuję subtelnie przepływającą energię wewnątrz mojego ciała. Dzięki temu mam doskonały wewnętrzny wgląd, dokładnie widzę swoje emocje, myśli i wszelkie doznania w ciele.

Najdziwniejsze dla mnie było to, że obrazów teraz nie doświadczam „na zewnątrz”, tak jak mi się wcześniej wydawało, tylko wewnątrz mojego ciała. Tak samo jest z dźwiękami, zapachami i dotykiem.

Żeby Ci to dobrze wytłumaczyć dam taki przykład. Wyobraź sobie, że słuchasz ulubionej muzyki, która Cię porusza. Do tej pory wydawało Ci się, że uszy słyszą, ale tak naprawdę, Twoje ciało słyszy. Nie ma jakiegoś jednego określonego miejsca w ciele, które odbiera dźwięk. Twoje całe ciało słucha… No i dokładnie tak samo jest z każdym zmysłem. Żyję w jednej wielkiej symfonii doznań, które rozlały się na nieograniczoną przestrzeń.

Dodatkowo zacząłem żyć świadomie, czuję się obecny jak nigdy wcześniej. Poziom mojej uważności wzrósł nieprawdopodobnie. Znikła przeszłość, już jej nie rozpamiętuję i przestałem się zamyślać. Czyli nie odpływam już myślami. Zacząłem doświadczać życia w tu i teraz. Dzięki temu wzrosła moja koncentracja. Lepiej zapamiętuję, szybciej się uczę, a każdą czynność wykonuję lepiej niż dotychczas.

Zrozumiałem również dzięki temu, że myśli zazwyczaj są zbędne w wielu czynnościach mojego dnia i po prostu zacząłem z nich świadomie rezygnować, a swoją obecność zakotwiczam w energii. To właśnie z tym polem świadomości teraz się utożsamiam, nie z myślami, czy ciałem, lecz energią.

Teraz przedstawię Ci 10 sposobów, które rozwijałem, aby obudzić w sobie tą energię Kundalini. Sprawdź również video, które nagrałem w tej tematyce. 

1. Oddech

Najbliższą i najintymniejszą relację, jaką kiedykolwiek stworzysz, jest ta z oddechem. Oddech to prana (energia witalna) w czystej postaci. Jeśli nie wiesz, co w życiu jest najważniejsze, to wstrzymaj oddech na 2 minuty i wtedy się dowiesz.  Kto kontroluje oddech, ten kontroluje życie. Ponieważ to on przełącza nas między układem współczulnym (mobilizacja organizmu), a przywspółczulnym (odpoczynek organizmu). 

To brak tlenu blokuje Cię przed obfitością życia. To jego brak sprawia, że się stresujesz, spinasz, blokujesz i zamykasz na nieskończone możliwości.

Niedotlenienie wywołuje:

 • choroby i stany zapalne
 • osłabienie i niemoc
 • brak energii i chęci do działania
 • zmęczenie i roztargnienie
 • bóle głowy i zawroty
 • lęki i nerwice

Te wszystkie wyżej wymienione problemy możesz rozwiązać, jeśli tylko nauczysz się poprawnie oddychać. Ile świadomych oddechów dzisiaj wziąłeś? Zadaj sobie zawsze to pytanie, pod koniec dnia i następnego dnia postaraj się wziąć, jeden świadomy oddech więcej… 

Zwrócenie uwagi na oddech to najszybsza droga do podniesienia energii kundalini, podniesienia świadomości, polepszenia zdrowia oraz samopoczucia. Im więcej Cię w każdym oddechu, tym bardziej Obecny jesteś w tym, co robisz. Tym bardziej się rozluźniasz, a przecież lubisz być rozluźniony prawda? 

Oddech otwiera przed Tobą tak niesamowite wrota, w tak wielu aspektach, że już wiem, czym Cię mogę przekonać, abyś zajął się tym tematem dokładniej. 😉 

Czy wiesz, że grymasy twarzy podczas uprawiania miłości, to nic innego, jak wstrzymywanie swojego oddechu i blokowanie się przed odczuwaniem przyjemności z niego płynącej? Starasz się zaciskać zęby, twarz i inne mięśnie, aby wytrzymać dłużej, boisz się stracić kontrolę, ale Ci się to, na długo nie udaje. Jesteś spięty i gromadzi się w Tobie napięcie, w efekcie czego nie wytrzymujesz i szybko kończy, się jak się kończy. 

Gdybyś tylko zwrócił wtedy uwagę na oddech, wydłużył go, rozluźniłbyś się, poczułbyś swobodę, puściłbyś kontrolę, a wtedy miłość mogłaby trwać godzinami, a Ty szczytowałbyś w czystej ekstazie… 

Wzmocnij swoją przeponę. Nagrałem w tym celu kilka sesji oddechowych na YouTube, które zdecydowanie Ci w tym pomogą. 

W przygotowaniach mam następne sesje, ponieważ wiem, że potrafią one odmieniać życie… 🙏

2. Joga Kundalini

Jest ona zaprojektowana właśnie po to, aby obudzić kundalini ! No wow ależ mi odkrycie co nie, w końcu po to ta nazwa… 😆 Uprawiałem w swoim życiu wiele sportów i każdy z nich wnosił pewne korzyści, natomiast joga Kundalini, to nie sport, to Life Style. To sposób Bycia w świecie, to możliwość transformowania wewnętrznej energii, to przede wszystkim zwrócenie uwagi do wewnątrz i otwarcie się na niezbadany bezkresny wymiar.

Joga Kundalini to odnowienie połączenia ze źródłem, to wewnętrzny wgląd, to praca ze świadomością, to rozpoznanie czym Jesteś. Łączy ona umysł, ciało i ducha w jedność. To unia…

Od kiedy pierwszy raz spróbowałem jogi Kundalini, robię ją każdego dnia, do dnia dzisiejszego! To jest już ponad rok czasu i ani jednego dnia przerwy. To jest jak miłość od pierwszego wejrzenia, nie ma tutaj żadnej mowy o zmuszaniu się do ćwiczeń, czy „zaliczenie” treningu… nie, nie, nie… Moje ciało wręcz łaknie jogi Kundlaini, tak za nią przepada. To dzięki niej moje ciało jest elastyczne, jędrne, sprężyste, mocne i silne.

Już po tygodniu/dwóch zauważyłem ZNACZĄCY przypływ energii i witalności, poczułem w sobie większą lekkość i otworzyły mi się meridiany (kanały energetyczne), co przejawiało się w wewnętrznym przepływem energii.

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć jogę Kundalini nic prostszego, po prostu włącz YouTuba i zacznij to robić, kiedykolwiek chcesz, gdziekolwiek chcesz.

A oto moja lista kilku osób z którymi możesz zacząć:

3. Medytacja

Medytacja jest tym spoiwem, które uczy nas, przełączać się z patrzenia „na zewnątrz”, „do wewnątrz”. Twoje oczy są cały czas skierowane na świat, na przedmioty, tego Cię uczą, a więc to nie Twoja wina, że tak jest. Medytacja ma za zadanie, to wszystko odwrócić.

Jak myślisz, dlaczego chcesz zostać bogaty? Bo…. ? Chcesz się poczuć w określony sposób. Chcesz się poczuć bezpiecznie, chcesz realizować marzenia, bo w trakcie ich realizacji, chcesz się czuć szczęśliwy, radosny i beztroski. Tylko że kiedy już jesteś bogaty, okazuje się, że nadal czujesz się tak samo i chcesz być jeszcze bogatszy. Wiesz dlaczego? Ponieważ umiejscowiłeś źródło szczęścia jako coś poza sobą… Klasyczny błąd wśród ludzi majętnych, którzy wiecznie gonią szczęście i dogonić go nie mogą…

A co byś powiedział na to ,jeśli ten proces da radę całkowicie odwrócić i najpierw możesz poczuć się szczęśliwy, a dopiero potem dążyć do bogactwa. Wtedy nawet nie będziesz, dożył stricte do bogactwa, lecz będziesz raczej podążać za pasją, za tym co lubisz robić, a jako efekt uboczny z wielkim prawdopodobieństwem może to doprowadzić Cię do bogactwa.

Medytacja to inaczej samopoznanie, wewnętrzny wgląd. Jeśli tak szczerze poznasz siebie, zaczniesz odróżniać, co jest moje, a co przyszło do mnie z zewnątrz. Poznasz Siebie, swoje słabe i mocne strony. Staniesz się spokojniejszy, bardziej opanowany, stabilniejszy emocjonalnie, ale zwłaszcza otworzysz się na wymiar wewnętrzny.

W Twoim ciele rozgrywa się fenomen życia. Masz w sobie około 30 trylionów komórek ! Wyobraź sobie, że każda komórka to osobna Istota, która żyje własnym życiem. W tej komórce są jeszcze mniejsze bakterie i one również żyją własnym rytmem… 😮 Każde to stworzonko, wibruje ze swoją unikalną częstotliwością. Gdyby przemnożyć to liczba ta, jest tak wielka, że aż nie potrafię jej wypowiedzieć.

Jedno jest pewne, jesteś kosmosem w skali mikro i da się to właśnie odczuć dzięki medytacji. Możesz wchodzić coraz głębiej i głębiej w swoje ciało i doświadczać coraz subtelniejszych poziomów. Budda wszedł tak głęboko w ciało, że rozbił atom na kwarki… 2500 lat temu, bez mikroskopów, czy jakiejkolwiek nauki na ten temat, on tego po prostu doświadczył !!

Dzięki medytacji rozponajesz, naturę egzystencji i świadomości. Jesteś w stanie przesuwać swoją świadomością w ciele, co zaprowadzi Cię do Przebudzenia Kundalini.

4. Pokarm dla Zmysłów

Czym karmisz swoją duszę, tym się stajesz. Dla naukowców w końcu stało się jasne, że wszystko we wszechświecie emituje wibracje. Każdy przedmiot, dźwięk, zapach, drga z określoną częstotliwością, tworząc swoją strukturę. Na najgłębszym poziomie wszystko jest zbudowane z tego samego, tylko różnorodność ułożenia jest zmienna, tworząc tak wielobarwny wszechświat, dla naszych zmysłów.

A więc wszystko jest ze wszystkim sprzężone. Jedno wpływa na drugie. Świat akcji i reakcji. Chociaż z większości z tych rzeczy nie zdajemy sobie sprawy świadomie, to tak się po prostu dzieje.

Dajmy na to obraz, na który patrzysz, ma konkretną kolorystykę (przynajmniej tak to widzisz). Światło które na niego pada, odbija ten promień od obiektu i trafia do siatkówki. Ciekawostką jest, że odbijają się wszystkie spektrum światła, oprócz tego, który zostaje wchłonięty i to właśnie ten kolor widzimy. 😉

Teraz informacja ta zostaje odwrócona przez tylną część gałki ocznej i dalej nerwami dociera do mózgu, gdzie może być przetworzona przez mózg. Teraz mózg reaguje określoną chemią i produkuje przyjemne związki, bądź nie, przyjemne. Dlatego jedne rzeczy nam się podobają, a inne nie.

To samo dzieje się z każdym zmysłem, nieustannie. Najłatwiej akurat zaobserwować to na wibracji dźwięku, ale to jest na tyle istotne, że zajmę się tym w specjalnym akapicie.

Więc te wszystkie treści, które rejestrujemy naszą percepcją, nieustannie produkują w nas określoną chemię. Warto więc poznać siebie na tyle, aby karmić swe zmysły, jak najprzyjemniejszymi bodźcami.

Dla węchu to mogą być olejki eteryczne i kadzidła. Dla słuchu mogą to być mantry i relaksujące dźwięki. Dla wzroku to mogą być naturalne krajobrazy pełne zieleni i błękitu. Dla dotyku to mogą być masaże i różnego typu relaksacje. Dla smaku to mogą być zdrowe i pyszne potrawy…

5. Semen Retention (tylko na mężczyzn)

Energia seksualna jest najpotężniejszą energią, która porusza nas mężczyzn do działania. To przez nią jesteśmy zdolni pokonywać setki problemów, aby zdobyć to, czego chcemy. To przez nią były toczone niezliczone wojny. Jest to ewidentnie najpotężniejsza energia, którą mamy w swoim dostępnie. Niekontrolowana, powoduje straszne spustoszenie i problemy natury kompulsywnej. 

Teraz wyobraź sobie, że masz ograniczony zasób swojej energii. Powiedzmy, że masz silos energii seksualnej. Pełny silos wypchany aż po brzegi. Jako młody człowiek, nie przejmujesz się swoim silosem, ponieważ jest pełny. A więc używasz jej sobie na lewo i prawo, z początku wydaje Ci się, że prawie nic z niego nie ubywa, lecz on systematycznie się kurczy. 

Dopiero w granicach po 30-40 zaczynasz się orientować, że coś jest nie tak, że jakoś, jakby straciłeś wigor i zapał do życia. Że ta młodzieńcza ekspresja, że ta chęć zdobywania, tworzenia uleciała niczym pyłek na wietrze. Powiadasz, że zmagasz się teraz z przeciwnościami świata, że to świat stał się trudniejszy, albo Tobie po prostu brakuje sił, bo jesteś starszy. Ale przecież zyskałeś mądrość, znacznie ważniejszą jeśli chodzi o tworzenie i zdobywanie świata. Otóż widzisz Bracie, Twój zasób z silosu skurczył się na tyle, że ta najsilniejsza energia seksualna już Cię nie wspiera. 

Czy wiesz, że są mężczyźni sprawni seksualnie po 90? Bez żadnych wspomagaczy. Powiesz, że to wybryki natury, a ja Ci powiem, że to ludzie, którzy opanowali swoją energię seksualną. 

Twoje nasienie jest najcenniejszym płynem w Twoim ciele. Jego produkcja wymaga największych nakładów energii. Wytwarzanie spermy zajmuje ok. 80 dni. Plemniki są pełne białek, składników odżywczych, minerałów i enzymów, które są kluczowe dla naszego zdrowia, odporności i wyglądu. Po około 2 tygodniach zatrzymania wydalania, nasienia organizm, postanawia ponownie wchłonąć, nasienie dla siebie. Oznacza to, że wszystkie te grupy żywności, mikro elementów witamin i białek są transportowane w ciele i ponownie wchłaniane przez organizm.

Kobiety są przyciągane przez testosteron i męskość, to jest oczywiście naturalne. Poprawiając sylwetkę mężczyzny, głos, zdrowie, cechy osobowości, język ciała i feromony, pozwala mężczyźnie stać się tym, czego pragną kobiety. 

Mężczyźni o największych osiągnięciach to mężczyźni o wysoce rozwiniętej naturze seksualnej; mężczyźni, którzy nauczyli się sztuki transmutacji płciowej.  Ludzie, którzy zgromadzili wielkie fortuny i osiągnęli wybitne uznanie w literaturze, sztuce, przemyśle, architekturze i zawodach, byli motywowani wpływem kobiet. 

Emocje związane z seksem sąnieodpartą siłą”, przeciw której nie może być takiej opozycji, jak „nieruchome ciało”. Kiedy ludzie kierują się tą emocją, zostają obdarowani super mocą do działania. Zrozum tę prawdę, a zrozumiesz znaczenie stwierdzenia, że transmutacja seksualna, podniesie kogoś do godności geniusza. 

W celu odświeżenia pamięci, w związku z faktami dostępnymi z biografii niektórych mężczyzn, przedstawiam tu, nazwiska kilku wybitnych osiągnięć, z których każdy znany był z wysoce seksualnej natury. Geniusz, który należał do nich, niewątpliwie znalazł źródło energii w transmutowanej energii seksu: George Washington, Nicola Tesla, Napoleon Bonaparte, William Shakespeare, Abraham Lincoln, Ralph Waldo Emerson, Thomas Jefferson, Oscar Wilde i Woodrow Wilson. 

Badanie to ujawniło fakt, że główną przyczyną, dla której większość mężczyzn, którzy odniosą sukces, nie zaczynają tego przed czterdziestym lub przed pięćdziesiątym rokiem życia, jest ich skłonność do ROZPROSZENIA ich energii, poprzez nadmierne pobłażanie, w fizycznym wyrażaniu emocji związanych z seksem.  

Większość mężczyzn nigdy nie dowiaduje się, że pragnienie seksu ma inne możliwości, które daleko wykraczają poza znaczenie zwykłej fizycznej ekspresji. Większość tych, którzy dokonują tego odkrycia, robi to po zmarnowaniu wielu lat w okresie, w którym energia seksualna znajduje się w jej szczytowym okresie, przed osiągnięciem wieku czterdziestu pięciu do pięćdziesięciu lat. Zwykle następuje godne uwagi osiągnięcie. 

Korzyści z Semen Retention ( zauważalne zmiany ): 

 • Więcej energii 
 • Mniej przygnębienia 
 • Więcej pewności siebie 
 • Więcej szczęścia 
 • Mniej niepokoju
 • Zwiększone umiejętności społeczne
 • Wysoce zmotywowani do odniesienia sukcesu
 • Bardzo zmotywowani, aby robić więcej
 • Bardzo zmotywowany, aby podejść do prawdziwych kobiet 
 • Zwiększona utrata tkanki tłuszczowej 
 • Zwiększony wzrost mięśni 
 • Ulepszone treningi 
 • Lepsza wydajność sportowa 
 • Głębszy głos 
 • Ulepszona skóra 
 • Grubsze włosy 
 • Zwiększony porost włosów (twarzy, ciała i na głowie) 
 • Wymagany mniejszy sen 
 • Jaśniejsze oczy 
 • Jaśniejsza skóra 
 • Ulepszony język ciała 
 • Więcej zachowań mężczyzn alfa 
 • Większa uwaga ze strony kobiet 
 • Więcej szacunku od mężczyzn 
 • Poprawiona pamięć 
 • Usunięcie mgły mózgowej 
 • Bycie mądrzejszym 
 • Wyleczenie wypadania włosów 
 • Lepszy seks 
 • Grubszy / dłuższy penis 
 • Więcej siły 
 • Bardziej wyprostowana postawa 
 • Wysoki popęd płciowy 
 • Kontrolowana agresja 
 • Uczucia władzy 
 • Ulepszone relacje 
 • Poprawiona odporność 
 • Zwiększona wytrzymałość 

Polecam również blog poświęcony zagadnieniu odwykowi od porno. Jest tam sporo w temacie semen retention i no fap. Są tam publikowane świadectwa mężczyzn, którzy poradzili sobie z tym problemem.

Jedną z podstawowych praktyk joginów jest transmutowanie energii seksualnej i wykorzystanie jej do duchowego wzrostu, ponieważ ma ona zdolność budzenia energii Kundalini.

6. Stres

Teraz o czynniku, który najbardziej blokuje nie tylko energię Kundalini, ale i Twoje osiągnięcia, oraz sprawne funkcjonowanie Twojego organizmu. O ile krótkotrwały stres odgrywa niezwykle istotną rolę, jeśli chodzi o przetrwanie naszego gatunku, o tyle długotrwały stres już nie. Niestety w dzisiejszym szybko pędzącym ucywilizowanym świecie, stres uważa się za chorobę cywilizacyjną, a tak naprawdę, jest właśnie tym czynnikiem, który doprowadza do innych chorób. 

Stres przewlekły jest zaburzeniem homeostazy, spowodowanym czynnikiem fizycznym lub psychologicznym. Czynnikami powodującymi stres mogą być czynniki umysłowe, fizjologiczne, anatomiczne lub fizyczne. Stres produkuje adrenalinę i noradrenalinę oraz kortyzol, które w nadmiernych ilościach zatruwają ciało. Zaburzają pracę układu nerwowego i odpornościowego, co skutkuje rozwijaniem się chorób.

Ciało się spina i kurczy, powstają blokady w ciele i w przepływie energii. Tworzą się zaburzenia na poziomie fizycznym, emocjonalnym i energetycznym. W psychice rodzi się opór przed wyrażaniem, co tylko wzmacnia całą, tą dysfunkcję. 

Jedyną radą na to wszystko jest Bycie rozluźnionym, po prostu odpręż się, odpuść to wszystko, puść w niepamięć. Z pomocą w tym aspekcie niezawodna okaże się Technika Uwalniania Hawkinsa, która z powodzeniem pozwoli Ci zrozumieć, w jaki sposób odpuszczać to wszystko, co do Ciebie przychodzi, myśl, emocje i doznania… 

Nie musisz się trzymać, żadnej emocji, masz naturalną zdolność, by ją sobie odpuścić, podobnie jak z myślą czy doznaniem. Bądź pusty, rozluźniony i naturalny. Niech będzie to najważniejszą zasadą w Twoim życiu.

Gdy już się z tym zharmonizujesz, ludzie poczują, że coś Ci się przydarzyło, bo autentyczne istnienie ma wielką siłę, magnetyzm. Poczują, że coś się stało: „Ten człowiek nie jest już taki, jak my, jest zupełnie inny.” I nie będziesz miał wrażenia zagubienia, bo odpadnie tylko to, co jest sztuczne. 

Bądź rozluźniony, zapamiętaj to słowo jak najlepiej.

7. Uwalniaj Emocje

Korzystamy z trzech głównych sposobów, aby poradzić sobie z uczuciami:

1. Tłumienie i wypieranie uczuć

To najczęściej stosowane sposoby, za pomocą których spychamy uczucia i odsuwamy je na bok. Wypieranie dzieje się nieświaodmie – tłumienie świadomie. Nie chcemy, by uczucia nam przeszkadzały, poza tym nie wiemy, co z nimi zrobić. Zazwyczaj sprawiają cierpienie, a my staramy się mimo to dalej funkcjonować, najlepiej jak tylko możemy. Wyborem stłumienia lub wypierania uczuć sterują świadome i nieświadome programy przekazane nam podczas socjalizacji i „szkolenia” w rodzinie. 

Wypieramy uczucia, ponieważ towarzyszy im tak wiele poczucia winy i strachu, że nie sposób świadomie przyjąć tego wszystkiego. Za każdym razem, gdy zaczynamy się obawiać, że mogą się ujawnić, spychamy je wytrwale do podświadomości. Następnie wyparte uczucie, zostaje zagospodarowane na wiele różnych sposobów, które gwarantują mu pozostawanie na poziomie wyparcia, poza świadomością.

Ze wszystkich mechanizmów, którymi posługuje się umysł, by utrzymać uczucia w stanie wyparcia, najbardziej znane sposoby to zaprzeczenie i projekcja, mające tendencję do współwystępowania i wzmacniania się nawzajem.

2. Wyrażanie uczuć

Wyrażanie uczuć jest dzisiaj w „modzie” i mówi się, że jest to w porządku i naturalne, ponieważ odzwierciedla to, kim jesteśmy. Niestety wyrażanie uczuć powoduje, że wzmacniamy wzorzec zachowania. Czyli jeśli sądzisz, że wyrażanie swojego gniewu i złości, czy frustracji za każdym razem gdy się pojawi, jest ok, to po prostu za kilka lat, staniesz się sfrustrowanym złośnikiem i będziesz się wściekał z byle powodu.

Ponad to wyrażanie negatywnych uczuć na inne osoby sprawia, że czują się oni atakowani i są wręcz zmuszeni do kontratakowania, co tylko ogniskuje problem i sprawia, że negatywna energia się potęguje. Jednym słowem, wojen nie wygrywa się wojną, lecz pokojem… 

Wyrażanie uczuć owszem daje upust pewnej części energii, która jest w ciele, natomiast jak powiedziałem wyżej, wzmacnia wzorzec, a więc nie jest rozwiązaniem radzenia sobie z emocjami. 

Najlepszym z możliwych rozwiązań jest przejęcie pełnej odpowiedzialności za własne emocje i zneutralizowanie ich. Wówczas do wyrażenia zostaną tylko uczucia pozytywne.

3. Ucieczka 

Teraz opowiem o mechanizmie, w którym byłem ekspertem przez dziesięciolecia… Czyli ucieczka od własnych emocji, za wszelką cenę i uniknięcia konfrontacji z nimi. Probowałem zagłuszyć je wszelkimi znanymi środkami, tymi legalnymi i nielegalnymi. Wieczne wypady na imprezy, upijanie się, branie narkotyków, spędzanie czasu w głośnych środowiskach, wieczne rozmawianie, granie na komputerze, oglądanie filmów i seriali. Ogólnie rzecz przyjmując nałogi, te duże jak i te małe. 

To wszystko ma na celu odciągnięcie nas od odczuwania emocji. Cały przemysł rozrywkowy właśnie na tym się opiera… Chwila bycia samemu w ciszy, bez „czasoumilaczy” napawa nas zgrozą. Pomimo, że jesteśmy wśród ludzi czujemy się samotni, ponieważ nie jesteśmy sobą. To powoduje dysocjacje społeczną, oraz wysysa z nas energię witalną.

Moją drogą do uwolnienia się z tego piekła, było skonfrontowanie się z samym sobą, swoimi lękami, paranojami, fobiami, programami, po prostu zacząłem medytować. Przyglądałem się temu wszystkiemu co we mnie siedzi i zadawałem sobie pytanie, „kim jestem”, „dlaczego robię to co robię?”. Nie był to może najlepszy i najszybszy sposób, lecz pomógł mi w tym procesie dochodzenia do wewnętrznej prawdy… 

Jak poradzić sobie z emocjami?

Należy przedewszystkim wziąć za nie odpowiedzialność, że to co się dzieję w moim wnętrzu, to moja sprawa, a nie nikogo z zewnątrz. Ponieważ nie jest prawdą, że ktoś wywołuje w nas emocje, lecz prawdą jest to iż wierzymy, że coś powinno być „tak, a nie inaczej”. Jeśli jest coś  niezgodnego z naszym systemem wierzeń, automatycznie rdzeń ego, chce za wszelką cenę udowodnić swoją rację, korzystając z któregoś mechanizmu, które omówiliśmy wyżej. 

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest po prostu poddanie emocji i tutaj znów z pomocą przychodzi nam technika uwalniania Hawkinsa. Zamieszczam do niej zdjecie abyś mógł się dokładnie z nią zapoznać, jeśli nie posiadasz jeszcze książki. 

8. Praca z czakrami

Czakry to skupiska energii, które mają konkretne umiejscowienie w naszym ciele. Wyróżnia się 7 głównych czakr, chociaż jest ich łącznie 114 (112 znajduje się w ciele). Każda z nich zawiera swoje specjalne cechy jakościowe i odpowiada za poszczególne funkcje w ciele. Innymi słowy, każda czakra jest połączona z innym gruczołem. Od pracy gruczołów zależy to, w jaki sposób się czujemy, oraz w jaki sposób nasze ciało się zachowuje. Dlatego teraz omówię 7 głównych czakr, oraz w jaki sposób nad nimi pracować.

1. Muladhara – korzeń

Odpowiada ona za mechanizm przetrwania, poczucie bezpieczeństwa, ciała oraz wszystko, co związane z materią.

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • agresja
 • kompulsywność
 • stany lękowe
 • nihilizm
 • ospałość
 • nieumiejętność wyznaczania granic
 • bujanie w obłokach

Przeciążenie tej czakry objawiają się jako brak akceptacji siebie

 • ochota to walki i niszczenia
 • nie chce mi się żyć
 • nie chce mi się robić
 • nie radzę sobie z trudnościami
 • nie wierzę w siebie
 • ja się do niczego nie nadaję

Pozycja stabilizująca tę czakrę to „pozycja drzewa”

Dodatkowo pomaga kontakt z naturą i uziemianie się, czyli chodzenie boso, kontakt ciała z ziemią, gruntem. 

Afirmacje wspomagające to:

 • Jestem bezpieczny
 • ufam wszechświatowi/życiu

Zdrowe objawy tej czakry polegają na tym, że:

 • czujemy jedność z ludźmi
 • czujemy się bezpiecznie
 • mamy poczucie zabezpieczenia materialnego
 • pewność siebie
 • ufanie sobie

Aby polepszyć pracę funkcjonowania Muladhary, należy przede wszystkim zacząć dbać o zdrowie i ciało. Pomocna okaże się również hatha joga, oraz zapewnienie sobie podstawowych potrzeb bezpieczeństwa, materialnego, dom, finanse itp… Ważne jest również zadbanie o odpoczynek i higienę ciała. 

2. Swadhistana – sakralna

Jest ona umiejscowiona ok. 4 cm pod pępkiem i odpowiada za:

 • kreatywność
 • swobodę
 • niewinność
 • inteligencję emocjonalną
 • swobodę w wyrażaniu siebie
 • zdrowe poczucie własnej wartości
 • przepływ (flow w życiu)

Ta czakra związana jest z seksualnością. Osoby, u których ta czakra funkcjonuje prawidłowo, są postrzegane jako charyzmatyczne i uwodzicielskie. Odpowiada również za poczucie przyjemności w życiu i czerpania radości z życia.

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • problemy z przyciąganiem (manifestowaniem)
 • blokowanie siebie
 • poniżanie siebie
 • zaniżanie poczucia własnej wartości
 • samokrytyka
 • perfekcjonizm
 • niezdolność do cieszenia się życiem
 • negacja życia seksualnego
 • krytyczny głos rodzica w głowie

Zdrowe objawy tej czakry polegają na:

 • brak złudzeń
 • kreatywne myśli stwórcze
 • realizacja pragnień
 • elastyczność 
 • wyrażanie siebie
 • beztroska zabawa

Aby polepszyć pracę funkcjonowania Swadhistany, należy puszczać kontrolę, dać sobie przyzwolenie na beztroską zabawę, sprawiać sobie proste przyjemności, które dają radość. Pomaga również kontakt z wodą, czyli kąpiele, przebywanie blisko wody, wychodzenie na deszcz, ogólnie im większy kontakt ciała z wodą tym lepiej.

Warto popracować nad poczuciem własnej wartości, poprzez pracę z dziennikiem, oraz podważaniem, wszystkich negatywnych przekonań, na swój własny temat. Najlepszym sposobem jest otwarcie się na seksualność i czerpanie z niej przyjemności. Oczywiście joga i medytacja jest uniwersalnym narzędziem do pracy nad każdą czakrą.

Afirmacje wspomagające to:

 • Jestem radosny
 • pozwalam sobie na doświadczanie radości
 • akceptuje swoją niewinność

3. Manipura – splot słoneczny

Jest ona umiejscowiona nieco powyżej pępka. Odpowiada ona za:

 • intelekt
 • energię
 • dojrzałość osobowości
 • motywacja do działania
 • siła do realizowania celów
 • ogólna realizacja w świecie materialnym
 • pozytywność
 • obfitość i dostatek

Pozycja stabilizująca tę czakrę to „pozycja wojownika”

 

Ta czakra odpowiada ze energię i realizację osiągnięć w świecie. Występuje tutaj poleganie na sobie i przekonanie, że jestem w stanie sobie poradzić, w życiu i w zadaniach, które sam sobie wyznaczam. Ma się stabilne osadzenie w ciele.

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • wstydliwość
 • bierność
 • uległość
 • nieśmiałość
 • bezradność
 • niechęć do wysiłku
 • niepewność
 • co inni o mnie myślą

Przeciążenie tej czakry objawiają się jako:

 • dominacja
 • terroryzm
 • chęć osiągania celów „po trupach” 

Zdrowe objawy tej czakry polegają na:

 • dojrzałość
 • kontrola uwagi
 • produktywność
 • skuteczność w działaniu
 • realizacja celów

Aby poprawić funkcjonowanie tej czakry, należy się samo obserwować, czy ma się zrównoważone ego. Dobrze jest wykształcać w sobie dostrzeganie możliwości i pozytywne widzenie świata. Posługiwanie się intelektem i koncentrowanie się na rozwiązaniu problemu. Rozwój osobisty, jest w przeważającej mierze skoncentrowany na tej czakrze i wszelkie osiąganie celów, realizowanie samego siebie w pasji, oraz typowe nastawienie na zadania, wzmacniają tę czakrę. 

Niezastąpione będą wszelkie techniki oddechowe, Wima Hofa, Bastrika, Pranayama, 15 minutowa sesja na Wysokie Wibracje. Oraz światło słoneczne. 

Afirmacje wspomagające to:

 • dam radę, poradzę sobie

4. Anahata – serce

Jest ona umiejscowiona na poziomie serca i odpowiada za:

 • układ odpornościowy
 • relacje z ludźmi
 • odczuwanie miłości
 • harmonię
 • dawanie i branie

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • zamknięcie się na miłość
 • poczucie niezasługiwania na miłość
 • nieumiejętność okazywania uczuć
 • wycofanie 
 • lęk przed odrzuceniem i zranieniem
 • izolacja
 • oziębłość emocjonalna
 • nieumiejętność wybaczania
 • kłótliwość
 • smutek

Zdrowe objawy tej czakry polegają na:

 • empatia
 • balans między braniem a dawaniem
 • umiejętność kochania ludzi pomimo ich wad
 • jedność z naturą
 • zrównoważone poczucie własnej wartości
 • łatwość okazywania uczuć
 • chęć pomagania innym
 • otwarcie się na piękno świata – muzyka, sztuka, przyroda itp…

Przeciążenie tej czakry objawiają się jako:

 • naiwność
 • samo poświęcenie

Aby dbać o tą czakrę, należy dążyć do równowagi w życiu. Pomocna będzie oczywiście medytacja, pielęgnowanie miłości do siebie, oraz praktyka aktywnej wdzięczności. Najważniejszą rzeczą jest wybaczenie krzywd, które wyrządzili nam inni ludzie. Przebaczenie rodzicom oraz sobie za błędy. Praktyki oddechowe również balansują tą czakrę, jak i technika uwalniania będzie tutaj na miejscu. 

Afirmacje wspomagające to:

 • kocham siebie
 • jestem wdzięczny za to co jest w moim życiu

5. Vishuddha – gardło

Jest ona umiejscowiona dosłownie na gardle. Odpowiada ona za:

 • ekspresja głosu
 • autentyczność
 • samorealizacja w świecie
 • rozumienie własnej psychiki
 • bycie w prawdzie
 • szczerość
 • dyplomacja
 • dogadywanie się

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • trudność w wysławianiu się
 • niemożność wypowiadania własnego zdania
 • trudność z wysłuchiwaniem innych
 • wewnętrzny krytyk
 • niepewność i lęk przed wyrażaniem siebie
 • odrzucenie własnego autentycznego ja
 • nakładanie masek
 • słaby, łamliwy, niepewny głos

Zdrowe objawy tej czakry polegają na:

 • umiejętność dogadywania się z każdym
 • charyzma
 • łatwość komunikacji
 • śmiałe wyrażanie własnego zdania
 • swoboda i otwartość
 • asertywność
 • pełny i dźwięczny głos
 • mówimy wyraźnie i zrozumiale

Aby zadbać o tę czakrę, należy trenować przemawianie i śpiewanie. Można kontemplować bycie spokojnym, oraz obserwować to jak, nasze własne słowa wpływają na ludzi.  Należy podjąć pracę z własnym cieniem, oraz wewnętrznym krytykiem. Warto słuchać mantr lub relaksującej muzyki. 

Afirmacje wspomagające to:

 • ufam sobie
 • doceniam siebie

6. Ajna – 3 oko

Jest ona umiejscowiona na łuku brwiowym między oczami i odpowiada ona za:

 • układ nerwowy
 • koncentracja
 • samoświadomość
 • klarowność własnych myśli
 • doświadczanie percepcji
 • wyobraźnia
 • intuicja
 • jasnowidzenie
 • jasnosłyszenie

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • poczucie pomieszania
 • poczucie odizolowania
 • zaburzenia psychiczne
 • derealizacja
 • schizofrenia
 • depersonalizacja
 • nadmiar myśli
 • nihilizm
 • nadmierne konceptualizowanie
 • utknięcie w logicznym myśleniu
 • zamknięcie się na rozwój duchowy (myślenie, że to jakieś banialuki)
 • zawężone horyzonty
 • lęk przed nowościami i zmianami
 • stereotypowe życie
 • wyobraźnia i fantazja ograniczone

Pozycja stabilizująca tę czakrę to „stanie na głowie”

Zdrowe objawy tej czakry polegają na:

 • przywództwo
 • pełna koncentracja
 • opanowanie
 • doskonały kontakt z wewnętrznym głosem
 • łatwość manifestacji
 • dostęp do informacji z pola
 • łatwość podejmowania decyzji
 • postrzeganie energii
 • telepatia
 • poczucie sensu życia
 • jedność z wszechświatem
 • akceptacja tego co jest
 • życie w tu i teraz

Aby zadbać o tą czakre, niesamowicie pomocna jest medytacja i wszelkie praktyki koncentracji. Koncentracja kilkuminutowa na obiektach, koncentracja jednopunktowa. Stosowanie różnego typu mantr, praktykowanie jogi. Przydatne będą praktyki oddechowe oraz praktykowanie mindfulness na co dzień. Warto wizualizować sobie swoje marzenia i zadawać pytania czego naprawdę chcę od życia. 

7. Sahasrara – korona

Jest ona umiejscowiona na czubku głowy, jest związana z przysadką mózgową i odpowiada ona za:

 • oświecenie
 • bycie w ciszy
 • błogostan 

Dysharmonie związane z tą czakrą to:

 • dezorientacja
 • dualność
 • poczucie samotności
 • brak sensu życia
 • od dzielność od świata i ludzi
 • lęk przed śmiercią
 • brak ufności
 • niepewność, strach i lęk
 • potrzeba kontrolowania życia
 • sztywność myślenia
 • intelektualizm

Zdrowe objawy tej czakry polegają na:

 • kosmiczna jedność ze światem
 • porzucenie przywiązań
 • brak dualności
 • brak osądzania innych
 • życiowe flow
 • pełne zaufanie do tego co jest
 • absolutne tu i teraz

Afirmacje wspomagające to:

 • jestem częścią wszechświata
 • wszystko jest doskonałe

Rozwijać tą czakrę niezwykle pomaga praktyka medytacji, kontemplacja, joga, słuchanie oświeconych przewodników. Należy przyjrzeć się własnym cieniom, zająć się rozpuszczaniem fałszywych przekonań oraz dezidentyfikacja negatywnych myśli, oraz warto zagłębiać się w sobie.  

9. Obserwator

Wykształcenie w sobie neutralnego umysłu, jest jedną z najtrudniejszych rzeczy. Ponieważ od małości tresuje się nas inaczej. Tak po prostu jest, bo prawie cały świat jest pogrążony w ignorancji, a więc trudno, żeby było inaczej. Chodzi mi dokładnie o „dobro i zło”

„To jest dobre.”

„To jest złe.”

Stąd biorą się wszelkie podziały, opinie, oceny, klasyfikacje, etykietowanie, poniżanie i wywyższanie. Jednym słowem, stąd bierze się całe cierpienie tego świata. Stąd się biorą wojny i przestępstwa. Jest to tak popularny program, że nawet zachęca się całe narody do zbrodni, „musimy nienawidzić naszego wroga ! Trzeba go zniszczyć w imię dobra !” Poziom tego absurdu jest tak głęboko zaszczepiony, iż naprawdę trudno ten program w sobie zneutralizować i bardzo często, nawet wyjątkowo zaangażowanemu adeptowi duchowemu, zajmuje to całe dziesięciolecia.

Należy pojąć, że wszystko, co jest w świecie, jest w 100% neutralne. Całe znaczenie i sens nadaje człowiek, a dokładnie ego. To ego uzurpuje sobie rościć prawo, do racji i do postępowania w słusznej sprawie.

Hitler również działał, w słusznej sprawie i w jego chorym mniemaniu postępował dobrze, ponieważ chciał sprawić, aby cały świat był doskonały, aby był czysto rasowy. Z tego punktu widzenia Sokrates trafnie zauważył, że „każdy postępuje słusznie we własnym mniemaniu”.

Umysł obserwujący wykształca się podczas medytacji. Wtedy to zaczynamy się po prostu wszystkiemu przyglądać i zostawiamy to wszystko takim, jakim jest. Nie walczymy z tym, nie uciekamy od tego, a zwłaszcza nie nazywamy – „dobre/złe”. Kiedy zaczynasz prowadzić uważne życie i praktyka duchowa rozrasta się do każdej minuty dnia, wtedy w naturalny sposób, będziesz się łapał na ocenianiu i krytykowaniu ludzi i sytuacji. Wystarczy wtedy zwrócić na daną myśl swoją uwagę i wyćwiczony umysł dzięki medytacji, po prostu się tego „puści”.

Przytoczę teraz jeden przykład, w którym wszedłem w stan obserwatora. Jest to o tyle ciekawe, że powstaje dystans między widzącym, a doświadczającym… 

Tego dnia wyjeżdżałem na festival. Spakowałem 2 książki Hawkinsa i miałem odbyć całodniową podróż. Byłem w trybie poddania i akceptacji. Przyjmowałem wszystko, co do mnie przychodzi i odpuszczałem. TAK życie w tym trybie jest błogie.

Rozgościłem się w pociągu, zjadłem banany i zacząłem czytać „Przekraczanie poziomów świadomości”. Niezwykle te książki Hawkinsa do mnie docierają. Normalnie po dziś dzień, nie wypuszczam ich z rąk. Czytam, zawierzam, przyjmuje, odpuszczam. Tak w skrócie wygląda to co robię. 

Do pociągu weszła pewna kobieta, z którą nawiązałem kontakt. To było ciekawe doświadczenie, bo wszedłem w stan zwiększonej Obecności. I działałem, rozmawiałem, ale jakbym się obserwował lekko z boku. Miałem wrażenie, że to nie ja działam, lecz działa się samo, a ja tylko obserwuje.

Rozmawialiśmy o duchowości. Byłem bardziej słuchaczem i dawałem przestrzeń do wygadania się. Odpowiadałem z życzliwością i troską i dalej słuchałem. Podczas tej rozmowy przeżywałem różne emocje. Natomiast kiedy weszło do przedziału dwóch młodych chłopaków, odczułem nawet pewien wstyd czy zażenowanie z tego powodu, że rozmawiamy o duchowości. Lub inaczej te emocje były „odczuwalne”. 

Jednak pomimo nich, nie przerwaliśmy ze sobą rozmowy, ani na sekundę. Tak jak mówiłem, byłem obserwatorem, a nie czynnym udziałowcem. A więc obserwowałem zażenowanie i mówiłem dalej, jakby mnie ono nie dotyczyło. 

Była to ciekawa rozmowa i dała mi ona wiele do zrozumienia, jednak istotniejszy był sam stan zdystansowania się, od samego siebie. Podobne podwyższone stany świadomości nachodzą mnie coraz częściej i powoli zaczynam się do nich przyzwyczajać. Tutaj chciałem dać Ci tylko przykład, żebyś się czasem nie przestraszył, kiedy będziesz przechodził przez podobny proces. Ponieważ możesz poczuć się „odrealniony”, a ja chcę Cię zapewnić, że to jest wszystko w porządku, po prostu rozwijasz się duchowo. 

10. Wibracja Dźwięku

Współczesna nauka jest zgodna co do tego, że wszystko składa się z wibracji, a gdzie jest wibracja, tam musi być dźwięk. A więc podstawą wszelkiego stworzenia we wszechświecie, jest dźwięk.

Prawo wibracji: Nic nie spoczywa; Wszystko się porusza; Wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje.

A więc w łatwy sposób, możemy wprawić materię w ruch. Wystarczy poznać odpowiednie dźwięki i intonować je z odpowiednią częstotliwością, aby realnie zmieniać materię. Mam tutaj na myśli, gównie naszą ludzką materię. 

Dlatego w hinduizmie powszechne są mantry. Ich właściwości są znane od tysięcy lat. Za ich pomocą wpływa się realnie na emocje, myśli i energię. Jest ich niezliczenie wiele, ja jednak chcę Ci przestawić swoją ulubioną. Oraz najpotężniejszą z nich, ponieważ jest to dźwięk wszechświata. Cały wszechświat jest stworzony z tych 3 dźwięków. Tak samo jak wszystkie kolory wywodzą się od 3. Czerwonego, niebieskiego i żółtego. Za pomocą odpowiedniej kombinacji tych 3 kolorów powstaje cała różnorodność obrazów i paleta barw. My zajmiemy się jednak wibracją dźwięku (chociaż obrazy również ją zawierają stąd wywodzą się Yantry). 

Jakie 3 dźwięki potrafisz z Siebie wydobyć bez poruszania językiem? Zatrzymaj się na chwile i sprawdź… 

aaaaa…. Tak zgadza się.

ooooo…. Też dobrze.

mmmm… No i tutaj również jezyk się nie porusza.

A więc mamy 3 podstawowe dźwięki i gdy złożymy je w całość, powstaje nam podstawowy dźwięk Twojej egzystencji. 

AOM… 

Ta wibracja przechodzi przez Twój cały system i harmonizuje go, do swojej pierwotnej formy. Dostrajasz się do wszechświata. Jeśli teraz usiądziesz w spokoju i przetestujesz to na sobie, do czego Cię gorąco zachęcam, po kilku minutach mantrowania AOM, poczujesz się w zupełnie inny sposób.

Ta mantra rozbrzmiewa się po całym ciele, dosłownie porusza, każdą komórkę w Twoim ciele. To sprawia, że zmienia się stan biochemiczny Twojego ciała. Już po kilku minutach jesteś w stanie, oczyścić ciało z negatywnych emocji i myśli. Sprawdź to ! 

Dodatkowo wyjaśnię, każdy z dźwięków, bo wpływa on na coś innego. Samogłoska A, wydobywa się spod pępka, z miejsca zwanym „hara”, które łączy ze sobą wszystkie 72 000 meridiany. Twój system energetyczny jest właśnie scentralizowany w tym miejscu, gdzie Japońscy samurajowie dokonywali ostatecznego cięcia „harakiri”. Teraz już wiesz, dlaczego japońskie harakiri było wymierzone dokładnie w ten punkt, aby mieć pewność, że śmierć będzie szybka i skuteczna. Zresztą wystarczyło się dostać do tego centrum energetycznego 4 cm w głąb ciała i już następowała śmierć. 

Między innymi dlatego też blisko tego miejsca matka jest połączona pępowiną z dzieckiem, ponieważ jest to podstawowy punkt energetyczny w ciele. Dlatego również matki śpiewają swoim małym pociechą ” a a a, kotki dwa”. Ponieważ ten dźwięk je uspokaja i równoważy na najgłębszym poziomie wibracyjnym.

Ta mantra została przebadana na tysiącach osób, którzy cierpieli na choroby i zaburzenia takie jak:

 • nadmierny lęk
 • zaburzony sen i koszmary
 • niestabilny umysł
 • niemożność koncentracji
 • częste chorowanie
 • zaburzony przepływ energii

Stosuj ją kilka minut dziennie, zobacz różnicę w swoim zdrowiu i samopoczuciu. Tylko wszystko dobrze zapisz i zaobserwuj, abyś miał czarno na białym, jak czułeś się przed, a jak po eksperymencie.  

Dźwięk O wydobywa się z okolic splotu słonecznego i harmonizuje ten rejon ciała wraz z organami. Zaintonuj na głos O i przekonaj się sam, skąd jest jego początek. Poczujesz przyjemne mrowienie, które się rozpromienia z tego centrum.

Z kolei dźwięk M powstaje w gardle i doskonale wpływa na górne czakry. Ale dopiero w połączeniu tych trzech powstaje najsilniejsza Mantra, która jest dźwiękiem całego stworzenia. Według skali kalibracji poziomów świadomości Mantra AOM wykalibrowana jest na 700.

Podsumowanie

Są to najlepiej mi znane sposoby zwiększania duchowej energii. Sam stosuje je każdego dnia i stały się one częścią „mnie”. Ponieważ zauważyłem, że nawet po przebudzeniu kundlaini, mogę je cały czas zwiększać i pomimo iż już teraz czuję się wyjątkowo dobrze ze sobą, to czemu nie miałbym czuć się jeszcze lepiej? 

Pamiętaj, że wszystko zależy od Twojego zaangażowania w sprawie, jak i również od Twojej intencji. Działaj zawsze zgodnie ze sobą i nigdy wbrew innym Istotom żyjącym. Tylko w ten sposób energia kundalini samoczynnie będzie rosnąć, a Ty będziesz stawał się coraz lepszym człowiekiem. Obudzenie kundalini zmienia człowieka na zawsze, więc jeśli chcesz iść drogą „duchowego wojownika”, to jestem z Tobą całym serduchem ! 

Jeśli wyniesiesz coś z tego artykułu zostaw komentarz, napisz coś co Cię poruszyło, lub coś, co Ci dało jakąś wartość. Pisałem ten post 3 dni, co zajęło mi ok 24h pracy. Będę wdzięczny jeśli zostawisz ślad po sobie. 🙏

Ostrzeżenie !

Nie próbuj wymusić wzrostu energii Kundalini na siłę, przez sztuczne ćwiczenia i praktyki. Kundalini automatycznie wzrasta na swój własny odpowiedni poziom, zgodnie z polem energii dominującego stanu świadomości. Dzieje się tak na skutek tego, czym każdy „się stał” i „jest”.

Próby manipulowania duchową energią mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń, nierównowagi, a nawet irracjonalnych stanów mentalnych obejmujących zagubienie i złudzenia.

DOWIEDZ SIĘ JAK MIEĆ WIĘCEJ ENERGII !
Zapisz się do Newslettera i otrzymuj najlepsze informacje o ENERGII !
Szanuję Twoją prywatność. Twoje dane są bezpiecznie przechowywane i nie będą nigdzie udostępniane.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup